Okolí

Staré Splavy a celé okolí Máchova jezera stojí za návštěvu a prohlídku. Především je Máchův kraj skvělým místem pro pěší i cykloturisty, houbaře a milovníky vodních sportů. Na své si zde ale příjdou i všichni ostatní návštěvníci s jinými zájmy.

Doksy

Město Doksy je od Starých Splavů vzdálené 3 km. Ve městě se nachází mnoho pamětihodností a dalších možností na výlet.

Více

Lodní doprava

Lodní doprava na Máchově jezeře má již 100letou historii. Na lodi můžete abssolvovat jak vyhlídkovou plavbu, tak během léta i jako vodní přepravu s osmi zastávkami.

Více

Hrad Bezděz

Hrad Bezděz tyčící se nad Máchovým jezerem se zdá být dominantou celého regionu. Přístupová cesta k bráně hradu je krásná, ale zárověň náročná.

Více

Hrad Houska

Hrad Houska by měl být starší než hrad Bezděz, který patří mezi naše nejstarší dochované hrady vůbec. Traduje se, že hrad stojí na skále, přímo nad průrvou, která vede do pekla, či snad jiné dimenze.

Více

Naučná stezka se Čtyřlístkem 

Vydejte se společně s Fifinkou, Bobíkem, Myšpulínem a Pinďou na výlet kolem známého komiksového rybníku Jaroslava Němečka, Blaťáku. Samotná trasa vede okolo celého Máchova jezera lesními cestami.

Více

 

O nás

Penzion a restaurace Na rybníčku Doksy- Staré Splavy

Ubytování u Máchova jezera 

Přijměte pozvání do našeho rodinného penzionu a restaurace Na rybníčku u Máchova jezera ve Starých Splavech. 

Restauraci provozujeme již přes 30 let, v posledních letech již pouze sezónně a nikoliv celoročně, jako dříve.

Před pár lety jsme rozšířili naše služby a zbudovali i náš rodinný penzion, kde našim hostům poskytujeme pohodlné a čisté ubytování v našem krásném kraji okolo Máchova jezera, Staré Splavy-Doksy.

Nově přistavěný penzion Na rybníčku u Máchova jezera je spolu s restaurací jeden společný objekt, ve kterém Vám nabízíme ubytování a služby naší restaurace.

Je umístěn v centrální části obce Staré Splavy, odkud je jen kousek k Máchovu jezeru. Město Doksy (3 km), umístěné na druhém břehu Máchova jezera je ze Starých Splav dobře dostupné jak vlakem, autobusem či lodní dopravou nebo výletním vláčkem v letních měsících.

Celková kapacita penzionu je 25 lůžek+ možnost přistýlek, ubytování poskytujeme v prostorných dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním prostorným sociálním zařízením.

Parkování přímo u penzionu pro ubytováné hosty zdarma.

Máchovo jezero, Staré Splavy-Doksy jsou obklopeny jehličnatými lesy, ve kterých je mnoho turistických tras a cyklostezek.

Od Máchova jezera je možné podnikat mnoho výletů do blízkého okolí např. (hrad Bezděz, Houska a Kokořín, Braniborská jeskyně, zámek Zákupy, Novozámecký rybník, autodrom Sosnová atd.), ale i sportovních aktivit např. (rybolov, houbaření, minigolf, cyklistika, tenis, jachting a jiné vodní sporty)

Kontakty


Adresa

      

Jsme sociální